ИЗЛОЖБА НАСЛОВНИХ СТРАНА ЛИСТА ЗА ДЕЦУ „НЕВЕН“ И КОНЦЕРТ „4 МАЉЧИКА“ У ВУКОВАРУ
Изложба је припремљена у сарадњи са Новосадским дечјим културним центром, а први пут је организована 2023. године, поводом 190. годишњице рођења Јове Јовановића Змаја под називом „Змајев цвет, један и по век“. Отварању изложбе су у пратњи својих васпитача присуствовала деца из Дечјег вртића Вуковар 2, која се едукују на српском језику и писму. Аутор Ј.Допуђ главна је и одговорна уредница листа „Невен“, уредница је за уметничко – истраживачку документацију и издавачку делатност у Дечјем културном центру у Новом Саду и уређује информативни портал „Војвођански новинар“.
У Српском дому у Вуковару, 31.10.2024. године, одржан је концерт „4 маљчика“, редовног професора на катедри за клавир Факултета музичке уметности у Београду Александра Шандорова и пијанисте Немање Николића. Изведена су дела руског композитора Сергеја Прокофјева и композије српског рок музичара Владе Дивљана.
Програмима су присуствовали конзул-жеран Владимир Марјановић, председник Заједничког већа општина Дејан Дракулић и представници српске заједнице из Вуковара и околине.